سفارش تبلیغ
صبا ویژن

تح‌ا...‌زاده پیش از سفر به ترکیه برای پرسپولیسی‌ها کری خواند و گفت پس از بررسی‌ها، سند 8‌تایی شدن قرمزهای پایتخت را رو می‌کند. او با این مصاحبه یک جنجال رسانه‌ای به راه انداخت.

درحالی که در کنار سواحل آنالیا به همراه قلعه‌‌نویی و امیدوار رضایی در حال بررسی ساختن یک کمپ بود، چندصد کیلومتر آن‌طرف‌تر پیشکسوتان پرسپولیس و استقلال حسابی از خجالت‌اش درآمدند و انواع مصاحبه‌ها را علیه حاجی استقلالی‌ها انجام دادند. فتح‌ا...‌زاده در گفت‌وگو با «بانک ورزش» پاسخ همه‌شان را داد و درباره پرونده فساد کی‌روش صحبت کرد. 

سفر خوش گذشت؟  

خیلی خوب بود و حسابی استفاده کردیم. 

چه شد با قلعه‌‌نویی همسفر شدی؟  

برنامه ما از قبل تدارک دیده شده بود اما در بازی نساجی که قلعه‌‌نویی به قائمشهر رفته بود، پرهام از او خواست تا به این سفر بیاید. قلعه‌‌نویی هم دو روز آخر به جمع ما اضافه شد و در کنار امیدوار رضایی و دوستان، سفر خوبی را داشتیم. 

گویا این سفر برای خرید آپارتمان‌های پرهام بوده نه الگوبرداری از کمپ‌های ترکیه. 
 

پرهام آنجا آپارتمان دارد اما من برای این کار به ترکیه نرفته بودم چراکه نه می‌توانم آپارتمان بخرم در خارج و نه دوست دارم. تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم، هیچ ملک و املاک یا اموال خاصی در خارج از کشور ندارم. ترکیه هم فضای این نیست که بخواهم در آنجا سرمایه‌گذاری کنم اما پرهام از شرایط خوب اقتصادی آنجا استفاده کرده و در آنجا سرمایه‌گذاری کرده است. 

شما نخریدید، بقیه دوستان چطور؟ 
 

در آن مدت ندیدم که امیرخان هم بخواهد آپارتمان بخرد. من در ترکیه برای دیدن کمپ رفته‌ام، کمپی که در محمودلار و در نزدیکی آنالیا بود. یک منطقه کوهستانی که کمپ بسیار مجهزی در آنجا دایر بود. در ترکیه برای ساخت کمپ زمین‌های 99 ساله می‌دهند و 80 درصد ساخت را هم وام با سود 4درصد می‌دهند که برای چنین سرمایه‌گذاری فوق‌العاده است. اگر چنین شرایطی در ایران می‌باشد، من در آذربایجان غربی یک جای خوب سراغ دارم و کمپی به مراتب مجهز‌تر از کمپ محمودلار را در آنجا می‌سازم. 

برای این که اقدامی هم کرده‌اید یا فقط یک پیش‌فرض است؟ 
 

باید با استاندار آذربایجان غربی و مسوولان استان صحبت کنم و اگر آنها همکاری کنند، یک کمپ حرفه‌ای مثل ترکیه در خوی که بهتر از ترکیه هم هست، درست خواهیم کرد. 

چون اهل خوی هستید، این‌گونه تعریف می‌کنید؟  

نه حاجی، واقعا از لحاظ آب و هوایی آذربایجان غربی و شهر ما خوی، به مراتب از ترکیه بهتر است. ما در خوی آب و هوای شرجی نداریم و کاملا کوهستانی است و یک فضای مناسب برای ساخت کمپ دارد. 

پینگ‌پنگ بازی کردن شما کنار قلعه‌‌نویی هم پس از آن همه بگو و مگوهای رسانه‌ای در نوع خود جالب بود. 

من و امیرخان از اول هم اختلافی نداشتیم. خیلی‌ها فکر می‌کنند که در رسانه‌ها یک حرف کوچک که درمورد هم می‌زنیم، دشمن هستیم درصورتی که همه ما جزو خانواده استقلال هستیم. اختلاف سلیقه داریم اما من همیشه با مربیان استقلال رابطه خوبی داشتم از مرحوم حجازی تا مظلومی، پورحیدری و قلعه‌‌نویی. 

قلعه‌‌نویی از سکوتش درباره استقلال با شما صحبتی نکرد؟ 


خیلی با هم درددل کردیم و حرف‌هایی زدیم که قابل انتشار نیست. چه من و چه امیر، هروقت بودیم و نبودیم، از استقلال حمایت کردیم چون استقلال محبوب ماست. بهتر است استقلالی‌ها با احترام و عزت درباره هم صحبت کنند. من و امیر شاید در رسانه‌ها علیه هم صحبت کنیم اما احترام یکدیگر را حفظ می‌کنیم. 

راستی پینگ‌پنگ را شما بردید یا امیر؟ 


پینگ‌پنگ امیرخان حرف ندارد. حسابی با هم ورزش کردیم و او وزن مرا کم کرد. 

قبل از رفتن‌تان به ترکیه، مصاحبه‌ای کردید که حسابی شهر را برهم ریخت و پرسپولیسی‌ها و استقلالی‌ها همه علیه شما مصاحبه کردند. 

بله، در جریان هستم و متاسفانه دوستان ظرفیت‌شان را نشان دادند. بدون آنکه مصاحبه مرا بخوانند، فقط اظهارنظر کردند. شما رسانه‌ای‌ها بهتر می‌دانید که یک نقطه یا ویرگول چقدر مفهوم یک جمله را تغییر می‌دهد. من در آن مصاحبه گفتم در حال بررسی هستیم تا سند 8‌تایی شدن پرسپولیس مقابل استقلال را اعلام کنم. چه اشکالی دارد چیزی را که شنیده‌ام بررسی کنم و اگر سندش پیدا شد آن را منتشر کنم. سال 45 نه اینترنت بود و نه روزنامه‌ای به آن صورت. شاید کسی نداد حتی پرسپولیس امروز هم وجود نداشت که قدرتی داشته باشد، مهم این است که ما می‌خواستیم بررسی کنیم و با سند حرف بزنیم و اگر چنین سندی هم نبود دیگر حرفی نداشتیم اما کسانی که در این مدت به من توهین کردند، فقط ظرفیت‌شان را نشان دادند که چقدر پایین است. برای همه‌شان متاسفم. در میان پرسپولیسی‌ها که با ظرفیت و منطق پایین مصاحبه کردند، کسانی هم بودند مثل کلانی و کاشانی با احترام جواب می‌دادند. من هم افتخار می‌کنم که برای چنین افرادی صحبت کردم یا به قول شما کری خواندم. جباری به نوعی صحبت‌های مرا تایید کرد. او از بزرگان استقلال است و بعید می‌دانم الکی حرفی بزند، نمی‌دانم حالا چرا آنقدر بعضی از دوستان کم‌جنبه شدند یا این سند رو می‌شود یا نمی‌شود. استقلال که برای موفقیت‌هایش احتیاجی به این کارها ندارد. افتخارات آسیایی که ما داریم یا برند 4تایی که خودم درست کردم.

پس خودتان هم به کری که خوانده‌اید، خیلی مطمئن نیستید؟ 

من بازهم می‌گویم براساس گفته‌ها و شنیده‌هایی که در اختیار دارم، در حال بررسی هستم. یک ماه دیگر سند 8تایی شدن پرسپولیس را پس از بررسی رو می‌کنم. شاید هم به این نتیجه برسیم که این‌گونه نبوده اما اینکه دیگر آنقدر عصبانیت ندارد. پرسپولیسی‌ها به ما می‌گویند 6تایی، ما به آنها فحش می‌دهیم؟ اگر 6تا خوردیم، در لیگ برتر 6 گل خوردیم نه اینکه در لیگ یک از فتح تهران 6 گل بخوریم. 

فکر می‌کنید چنین سندی وجود داشته باشد؟ چون اکثر پرسپولیسی‌ها و برخی از استقلالی‌ها این ادعا را رد کرده‌اند. 

خیلی از این دوستان نتایج فصل پیش را هم نمی‌دانند اما جباری یک چیزهایی از سال 45 یادش هست. من ناراحتی‌ام از اینکه این موضوع بوده یا نبوده نیست بلکه از رفتار برخی از پیشکسوتان باشگاه رقیب و باشگاه خودمان است. ما در پرسپولیس آدم‌های فاخری داریم مانند پروین و کلانی که هرگز به استقلالی‌ها فحش نمی‌دهند. یکسری‌ها منتظر بودند تا من حرفی بزنم تا علیه من فحاشی کنند اما بد نیست بگویم زمانی که استقلال را تحویل دادم، در مجموع داربی‌ها پرسپولیس را 6تایی کرده بودیم. در زمان خود من 4 داربی پشت‌سر هم صورت گرفت این‌ها چیزهایی است که یک عده را ناراحت می‌کند. خدا را شکر که عمر مدیریتی من در استقلال از خیلی‌ها در پرسپولیس بیشتر بوده است. از دوستان می‌خواهم که هواداران دو باشگاه را تحریک نکنند. اگر چیزی می‌گوییم یا کری می‌خوانیم، جواب بدهند نه اینکه فحاشی کنند. ما به آنها احترام می‌گذاریم اما آنها فحش می‌دهند. ما نیازی به کری خواندن در مقابل پرسپولیس نداریم. با نتایج‌مان و ستاره‌های روی پیراهن‌مان دیگر نیازی به کری خواندن برای پرسپولیسی‌ها نداریم. ستاره‌های ما مثل آنها ستاره‌های آسمان نیست بلکه ستاره‌هایی است که روی پیراهن‌مان می‌درخشد. آنها دل‌شان را به ستاره‌های آسمان خوش کرده‌اند چون نمی‌توانند مثل ما روی پیراهن‌شان ستاره داشته باشند! 

قبول دارید برای کسی مثل شما که می‌خواهد رییس فدراسیون شود، مطرح کردن چنین ادعاهایی سطح کار را پایین می‌آورد؟ چیزی که برنامه 90 هم به آن اشاره کرد. 

برنامه 90 حرف مرا سطح پایین ندانست بلکه درباره یک روزنامه صحبت کرد وگرنه سطح ما کجاست و سطح آن روزنامه کجا. من به آن روزنامه‌ هم پیغام دادم که ما کری می‌خوانیم و جواب کری فحش نیست. آن ادبیاتی که در این روزنامه به کار رفته، شایسته آن روزنامه نیست. انصاری‌فر از دوستان خوب ماست و هرگز در روزنامه استقلال‌جوان به پرسپولیسی‌ها توهین نمی‌کنیم. 

قبول دارید سطح این کری‌ها پایین است یا نه؟ 


این‌جور کری‌خوانی‌ها در دنیا رایج است و از نظر من لول پایینی ندارد. اگر 8 تا زده‌ایم باید در سطح جهان مطرح شود و داریم بررسی می‌کنیم. باید ظرفیت داشته باشیم و با هر کری کار به توهین نکشد. مگر ما آنها را 4تایی کردیم، توهین کردیم. مگر پرسپولیس از فتح 6 گل نخورد اینکه دیگر ناراحتی ندارد. 

از این بحث‌ها بگذریم، شنیده‌اید پرونده فساد کی‌روش از طرف محمدزاده رییس سابق کمیته اخلاق رسانه‌ای شده است؟ 

من از این پرونده اطلاعی ندارم اما محمدزاده را می‌شناسم و از دوستان خوب من است. کی‌روش در حال حاضر سرمربی تیم‌ملی ایران است و باید حرمت‌اش حفظ شود. من هر زمان که بوده از کی‌روش انتقاد کردم و هرچه را که درست است می‌گویم. به نظر من اگر کی‌روش فسادی هم داشته باید در خفا با او برخورد کرد و علنی شدن این پرونده در سطح افکار عمومی بازخورد خوبی ندارد.